PRIDAJ SA K NÁM!

A ROZBEHNI STREDOŠKOLSKÚ REVOLÚCIU.

Pridaj sa k nám a poď spolu s nami bojovať za lepšie stredné školstvo. Vďaka členstvu v Aliancii stredoškolákov môžeš byť súčasťou iniciatívy, ktorá presadzuje požiadavky na zlepšenie života stredoškolákov na Slovensku. Budeš priamo zapojený v Aliancii, budeš s nami pracovať na návrhoch a diskutovať o nich tak, aby zmena, o ktorú sa snažíme, pomohla aj tebe. Nižšie nájdeš prihlasovací formulár o členstvo.

Členom Aliancie stredoškolákov sa môže stať každý stredoškolák študujúci na Slovensku

S osobnými údajmi zaobchádzame citlivo v súlade so zákonom č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov.

Registrovaním sa do Aliancie stredoškolákov súhlasíte s publikovaním osobných názorov, fotografií a videí.

HĽADÁME:

Legislatíva:

Šírenie a analyzovanie odpovedí kampane o ŽŠR, z ktorej výsledky budú zapracované do novely zákona č. 596, na ktorom pracuje Ministerstvo školstva.

Medzinárodné vzťahy:

Hľadáme niekoho na pokračovanie aktívnej spolupráce s Českou stredoškolskou úniou a na našich spoločných projektoch.

Krajské komunity:

Aktívni stredoškoláci, ktorí by chceli spájať rovesníkov vo svojich mestách a krajoch. Ich cieľom by bolo presadzovať požiadavky Aliancie stredoškolákov s krajskými samosprávami a rozširovať povedomie o Aliancii stredoškolákov na stredných školách.

Po registrácii a vstupnom pohovore budeš zaradený/á do pracovnej sekcie. Staneš sa súčasťou callov, budeš spolupracovať na návrhoch zmien a diskutovať o nich.

Tvoju prácu patrične oceníme. Získaš od nás odporučenie/referenciu. Zároveň sme súčasťou networkingu všetkách veľkých akcií, na ktoré ťa vieme zobrať. Získaš cenné kontakty a posunie ťa to dopredu.

Spoznáš sa s ostatnými aktívnymi stredoškolákmi. Môžeš sa zúčastňovať akcií Aliancie stredoškolákov, budeš delegátom na Republikovom kongrese a taktiež môžeš s našou podporou usporiadať vo svojom okolí svoj vlastný event.

ČLENSTVO V ALIANCII JE AKTÍVNE

Členstvo je záväzné a od člena sa očakáva spoľahlivosť, pracovné nasadenie a plnenie úloh. Získať však môžeš veľa skúseností, priateľov, referenciu a budeš sa podieľať na zmene školstva. 

POSTUP:

Do tvojej emailovej schránky príde uvítací email. Nájdeš v ňom informácie o tom, ako sa môžeš v Aliancii stredoškolákov zapájať a o ďalších krokoch.

Na sociálnej sieti sa ozvi nášmu koordinátorovi komunity Andrejovi. Využiť môžeš Messenger alebo Skype. Dohodneš sa s ňou na čase vstupného pohovoru.

Koordinátor komunity Andrej s tebou absolvuje krátky vstupný pohovor. Na základe neho sa s tebou dohodneme, aký druh aktivity by si v Aliancii stredoškolákov preferoval a nájdeme tak prácu šitú priamo na teba.

Po absolvovaní pohovoru sa ti ozvú členovia Republikovej rady, ktorí budú v priamom kontakte s tebou. Zasvätia ťa do činnosti, ktorej sa budeš venovať a tým začne tvoja práca na zlepšení podmienok pre stredoškolákov.

SEKCIE ALIANCIE STREDOŠKOLÁKOV

Medzinárodné vzťahy

Otázky zahraničných partnerstiev Aliancie, spolupráce a rokovaní s európskymi mládežníckymi organizáciami.

Legislatívne požiadavky

Napĺňanie programového dokumentu Stredoškoláci na nohách, tvorenie výstupov, analýzy pre uplatnenie požiadaviek a komunikácia so štátnymi orgánmi.

Vnútorné záležitosti

Riadenie hospodárenia Aliancie, zabezpečovanie financií, naväzovanie a udržovanie vzťahov so slovenskými mládežníckymi organizáciami.

Komunita

Zabezpečovanie komunikácie v komunite Aliancie. Prijímanie nových členov, propagovanie medzi aktívnymi mladými a podpora pre krajských koordinátorov.