ALIANCIA V MÉDIÁCH

STREDOŠKOLÁCI ŽIADAJÚ OD PLAVČANA DESAŤ ZMIEN

Zástupcovia Aliancie stredoškolákov – mnohí z nich so skúsenosťami v mládežníckej politike. Od ministra školstva žiadajú 10 zmien. Pod niektoré sa v petícii podpísalo 30-tisíc študentov.

STREDOŠKOLÁCI ZA ZMENY V ŠKOLSTVE

K zmenám v školstve sa už hlásia aj stredoškoláci. Majú svoju organizáciu, ktorá ich reprezentuje na najvyšších miesta, teda na Ministerstve školstva alebo v parlamente.

ALIANCIA STREDOŠKOLÁKOV A SNP

Zúčastnili sme sa organizácie osláv k 74. výročiu Slovenského národného povstiania. Ukázali sme náš úprimný záujem o históriu, bez ktorej poznania nevieme budovať našu budúcnosť.

Branislav Gigac

Branislav Gigac

Zakladateľ Aliancie stredoškolákov

Stredoškoláci podali prvý zákon v parlamente

10. januára podala Aliancia stredoškolákov v spolupráci s poslancom a bývalým učiteľom Otom Žarnayom do Národnej rady SR svoj prvý zákon, ktorý sa týka rozvoja žiackych a študentských samospráv na základných a stredných školách. Tento zákon sme podali po skoro dvojročnej aktívnej snahe pohnúť veci správnym smerom.

Otvorený list Aliancie stredoškolákov ministrovi školstva

Nový školský rok 2016/2017 sa začne bez zmien, ktoré by žiakom stredných škôl pomohli. Robí si z nás minister a jeho ľudia srandu? Dokedy budeme čakať, kým si niekto uvedomí, že my nie sme „druhá koľaj“?
Kontakt pre médiá:
info@alianciastredoskolakov.sk